Konto na selfie VeloBank

Konto na selfie VeloBank założysz bez konieczności instalowania aplikacji, ale na uruchomienie rachunku poczekasz nawet kilka godzin.
9.2Nasza ocena
Bardzo dobrze
Założenie konta na selfie w VeloBank jest proste, wygodne i bezpieczne.
Wygoda
9.5
Szybkość
8
Bezpieczeństwo
10

Konto na selfie VeloBank

Konto na selfie VeloBank to standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który założysz bez wychodzenia z domu i oczekiwania na przyjazd kuriera z umową. Jak wszystkie konta otwierane za pomocą selfie, konto VeloBank ma służyć do obsługi codziennych płatności czy otrzymywania wynagrodzenia.

Rachunek, który otworzymy w VeloBanku za pomocą selfie nosi nazwę VeloKonto, a jak przekonuje instytucja, proces założenia konta online jest prosty, intuicyjny oraz bezpieczny. VeloKonto jest kontem bezpłatnym, jednak – jak w przypadku innych kont osobistych – mogą pojawić się opłaty za usługi dodatkowe, co musisz wziąć pod uwagę przed otwarciem konta w tym banku.

konto na selfie velobank

Konto na selfie VeloBank

Konto na selfie w Nest Bank otworzysz za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Konto na selfie VeloBank opłaty

Samo otwarcie i prowadzenie VeloKonta jest darmowe, co nie powinno zaskakiwać, gdyż brak kosztów za prowadzenie rachunku oferuje większość banków w kraju. Mimo że VeloBank na swojej stronie „bezgwiazdkowo” informuje o braku opłat za kartę, to jednak w Tabeli Opłat i Prowizji opłata za kartę już jest i wynosi 7 zł miesięcznie. Można jej uniknąć, dokonując w poprzednim miesiącu minimum pięciu transakcji kartą.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Wydanie karty do konta0 zł
Opłata za kartę0 zł / 7 zł*
Wypłaty z bankomatów Planet Cash0 zł
Dane zgodne z datą aktualizacji wpisu. Źródło: Tabela Opłat i Prowizji VeloBank

Jak założyć konto na selfie w VeloBank

Otwarcie rachunku na selfie w VeloBank nie wymaga pobrania aplikacji na swój telefon, ponieważ instytucja umożliwia założenie konta bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Jeśli odwiedzisz witrynę VeloBanku przy użyciu komputera, będziesz musiał zeskanować telefonem kod QR, który przeniesienie Cię do odpowiedniego wniosku. Jeśli użyjesz smartfona od razu, skanowanie QR nie będzie konieczne – wystarczy kliknąć przycisk „otwórz konto”.

Poniżej instrukcja jak założyć konto w VeloBank za pomocą selfie krok po kroku

jak założyć konto na selfie velobank

Łączny czas: 15 minut/y

Zapoznaj się z ofertą banku!

Przed rozpoczęciem procesu otwierania rachunku w VeloBank, zapoznaj się dokładnie z ofertą VeloKonta. Może wydawać Ci się to niepotrzebne, jednak pamiętaj, że banki lubią narzucać pewne opłaty za usługi, z których albo nie będziesz wcale korzystał, albo po prostu możesz mieć je całkowicie za darmo w innej instytucji. Sprawdź cennik, regulamin rachunków prywatnych oraz Tabelę Opłat i Prowizji.

Wejdź na stronę banku

Pierwszym krokiem do założenia konta na selfie w VeloBank jest odwiedzenie strony internetowej instytucji. Możesz to zrobić z poziomu komputera, jednak niezbędne będzie zeskanowanie kodu QR, który przeniesie Cię do wniosku w telefonie. Prostsze będzie zatem wejście na stronę banku od razu ze smartfona i kliknięcie przycisku Otwórz Konto.

Wpisz podstawowe dane

W pierwszych polach wniosku o rachunek na selfie w VeloBank musisz wpisać swoje podstawowe dane osobowe jak imię i nazwisko i numer PESEL. Niezbędne będzie także podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. Na koniec potwierdź zgody na przetwarzanie danych osobowych i przejdź dalej.

Wykonaj nagrania dowodu osobistego

W tym kroku niezbędne będzie wykonanie krótkich nagrań dowodu osobistego z obu stron. Na stronie banku jest praktycznych instruktaż, z którym możesz się zapoznać, jeśli będziesz miał problemy, chociaż aplikacja podpowie Ci, jak to zrobić.

Wykonaj nagrania swojej twarzy

Konto na selfie nie byłoby kontem na selfie, gdyby nie konieczność wykonania zdjęć lub nagrania krótkich filmików uwieczniających Twoją twarz. Pamiętaj, że na nagraniach musisz być sam, zadbaj także o odpowiednie otoczenie – centrum dużego miasta może nie być najlepszym miejscem do zakładania konta na selfie.

Wybierz produkty, które Cię interesują

W tym kroku wybierz konto, które Cię interesuje oraz ewentualnie produkty i usługi dodatkowe. Do wyboru będziesz miał kartę płatniczą do konta, konto oszczędnościowe, a nawet ubezpieczenie. Pamiętaj jednak, że każdy z tych produktów może wiązać się z pewnymi dodatkowymi kosztami.

Zaznacz (lub nie) zgody marketingowe

Po wybraniu produktów VeloBank będzie oczekiwał zaznaczenia zgód marketingowych. Wyraź zgodę wyłącznie na wymagane, chyba że lubisz być bombardowany wiadomościami o nowych ofertach.

Wyślij wniosek i potwierdź kodem SMS

Jeśli wszystkie kroki przeszedłeś poprawnie, czas na wysłanie wniosku do banku. Upewnij się jednak, że wszystkie dane są poprawne, a jeśli tak, naciśnij przycisk „Wyślij wniosek”. Po chwili na numer telefonu podany w pierwszym kroku otrzymasz kod SMS, który będziesz musiał wpisać w celu potwierdzenia chęci założenia konta na selfie w VeloBank.

Poczekaj na otwarcia konta

Po poprawnym wysłaniu wniosku możesz wyjść ze strony VeloBanku. Potwierdzenie aktywacji rachunku otrzymasz poprzez SMS w ciągu 3 godzin w dni robocze lub w najbliższym dniu roboczym, jeśli wniosek wysłałeś w weekend. Umowę oraz dane logowania do konta VeloBank wyśle na Twój adres e-mail.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku na selfie w VeloBank upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! VeloBank nie wymaga takich przelewów!

Otwórz konto na selfie VeloBank

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku bankowego w VeloBank. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania VeloKonta z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i bezpieczny.

konto na selfie velobank

Konto na selfie VeloBank

Konto na selfie w Nest Bank otworzysz za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Opracowanie: redakcja Konto na selfie
Źródło: VeloBank