Konto na selfie mBank

Konto na selfie w mBank otworzysz w dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej w Google Play lub App Store. Sprawdzamy, jak założyć konto przez selfie w mBank i jaki rachunek oferuje instytucja.
9.5Nasza ocena
Bardzo dobrze
Założenie konta na selfie w mBank jest proste, wygodne i bezpieczne.
Wygoda
9.5
Szybkość
9
Bezpieczeństwo
10

Konto na selfie mBank

Konto na selfie mBank to klasyczny rachunek bankowy, który założyć można zarówno w oddziale, jak i online. Podobnie do innych banków, które zdecydowały się na możliwość potwierdzenia tożsamości za pomocą zdjęcia lub filmu, konto na selfie w mBank dotyczy standardowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Bank daje jednak możliwość wyboru typu rachunku, który otworzysz przez selfie, przy czym chodzi tu o pierwsze konto w tym banku. Jeśli jesteś już klientem mBank, nowe konto osobiste możesz założyć z poziomu panelu transakcyjnego.

Konto osobiste mBank

0 zł
Konto na selfie w mBank

Rachunek osobisty na selfie mBank – opłaty

Standardowe konto na selfie w mBank to tzw. eKonto. Na dzień aktualizacji wpisu bank nie pobiera opłat ani za jego założenie, ani za prowadzenie. Wydanie karty do konta jest darmowe, za jej użytkowanie także nie zapłacisz nawet złotówki. W ramach rachunku osobistego bezpłatne są także wpłaty i wypłaty z bankomatów sieci mBank oraz Planet Cash.

UsługaOpłata
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Wydanie karty do konta*0 zł
Opłata za kartę*0 zł
Wypłaty z bankomatów mBank i Planet Cash0 zł
* dotyczy klasycznego eKonta.

Pamiętaj jednak, że banki dość często aktualizują swoje Tabele Opłat i Prowizji, co powinno skłonić Cię do dokładnego sprawdzenia cennik przed założeniem konta osobistego w mBank.

Jak założyć konto na selfie mBank?

Otwarcie konta na selfie w mBanku odbywa się online, bez konieczności odwiedzania placówki bankowej. Cały proces wykonasz w dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej w Google Play lub App Store. Pamiętaj jednak, by najpierw wejść na stronę banku i upewnić się, czy nie ma aktualnie jakieś ciekawej promocji!

Poniżej znajdziesz instrukcję, jak założyć konto na selfie w mBank krok po kroku.

jak założyć konto na selfie w mbank

Łączny czas: 15 minut/y

Wejdź na stronę mBanku

Rozpocznij od wejścia na oficjalną stronę mBanku i znajdź opcję „załóż konto”. Przeanalizuj aktualne oferty banku, a jeśli któraś wyda Ci się interesująca, skorzystaj z niej.

Pobierz aplikację mobilną mBanku

Jeżeli nie masz jej jeszcze na swoim smartfonie, zainstaluj aplikację mobilną mBanku. Jest dostępna zarówno w Google Play (dla Androida) jak i w App Store (dla iOS).

Wypełnij formularz

W aplikacji lub na stronie internetowej banku będziesz musiał wypełnić formularz z danymi osobowymi, takimi jak imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania itp.

Przygotuj dowód osobisty

Upewnij się, że Twój dowód osobisty jest czytelny i w dobrym stanie, ponieważ zostaniesz poproszony o zrobienie zdjęcia i filmu dowodu w kolejnych krokach.

Zrób zdjęcie i nagraj filmy dowodu osobistego

mBank, jak każdy inny bank oferujący możliwość założenia konta na selfie, wymaga wykonania zdjęć awersu i rewersu dowodu osobistego. Zrób to, zgodnie z poleceniami w aplikacji.

Zrób selfie i nagraj dwa krótkie filmy

Zdjęcie oraz filmy z Twoim wizerunkiem są niezbędne do założenia konta przez selfie. Zrobisz to, wykonując kilka ruchów wskazanych przez aplikację (np. mrugnięcie, uśmiech). Po przesłaniu selfie bank potwierdzi Twoją tożsamość za pomocą technologii rozpoznawania twarzy.

Zapoznaj się z umową

Do założenia konta przez selfie w mBank niezbędne jest zapoznanie się z aktualną umową, którą otrzymasz na podany we wniosku adres e-mail. Pamiętaj, by dobrze się z nią zapoznać, a jeśli coś wyda Ci się niezrozumiałe, przerwij proces i skontaktuj się z bankiem.

Potwierdź umowę kodem z SMS

Na wskazany przez Ciebie numer SMS bank wyśle do Ciebie kod, potwierdzający, że chcesz założyć konto osobiste i akceptujesz umowę. Wpis go w odpowiednie miejsce w aplikacji.

Poczekaj na otwarcie konta

Po zaakceptowaniu umowy możesz zamknąć aplikację. Informacja o otwarciu konta powinna zostać wysłana do Ciebie drogą mailową, zazwyczaj następnego dnia roboczego, chociaż często dzieje się to szybciej.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku na selfie w mBanku upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej lub pobrałeś aplikację mBank ze sklepu Google Play lub App Store. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! mBank nie wymaga takich przelewów!

Otwórz konto na selfie mBank

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku bankowego w mBank. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania rachunku w mBank z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i naprawdę szybki.

Konto osobiste mBank

0 zł
Konto na selfie w mBank

Opracowanie: Redakcja Konto Na Selfie