Gdzie można założyć konto na selfie?

Konto na selfie dostępne jest już praktycznie w każdym banku w kraju, jednak nie każda instytucja korzysta z tej samej metody weryfikacji tożsamości.

Konto na selfie, czyli klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) otwierany online przy potwierdzeniu tożsamości za pomocą zdjęcia, oferuje już prawie każdy bank w kraju. Biometria zagościła do instytucji finansowych na dobre i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Dziś sprawdzamy, gdzie można założyć konto na selfie i co będzie do tego potrzebne.

1. Nest Bank

Konto na selfie w Nest Bank to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy o nazwie Nest Konto. Bank wprowadził możliwość otwierania rachunków osobistych z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie już w 2020 roku, a proces zakładania konta jest wyjątkowo wygodny, szybki i bezpieczny. Skąd to wiemy? Bo go przeszliśmy. Sprawdź, jak założyć konto na selfie Nest Bank.

Na szczególną uwagę zasługuje bezwarunkowe zero za prowadzenie konta, kartę płatniczą, przelewy oraz wpłaty i wypłaty ze wszystkich bankomatów sieci Euronet! Aplikacja banku, jak i serwis transakcyjny w przeglądarce są niezwykle „schludne” i czytelne, co jest kolejnym ogromnym plusem Nest Banku.

konto na selfie nest bank

Konto na selfie Nest Bank

Konto na selfie w Nest Bank otworzysz za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

2. Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Digital Bank to dość świeża marka austriackiego giganta finansowego, która podboje Polski rozpoczęła w 2020 roku. Instytucja oferuje osobiste rachunki bankowe, pożyczki gotówkowe i kredyty konsolidacyjne. Co jest w tym wyjątkowego? W sumie nic, gdyby nie to, że Raiffeisen Digital Bank to bank stricte wirtualny. Nie doświadczysz ani placówek, ani nawet plastikowej karty (wyłącznie wirtualna), jednak marka zasługuje na uwagę przede wszystkim z uwagi na całkowity brak kosztów.

Konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank jest pozbawione jakichkolwiek kosztów. Bank nie pobiera opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę wirtualną. Darmowe są także przelewy i wypłaty zbliżeniowe ze wszystkich bankomatów.

konto na selfie raiffeisen digital bank

Konto na selfie Raiffeisen

Konto w Raiffeisen Banku otworzysz wyłącznie w dedykowanej aplikacji mobilnej „Digital Bank”.

Konto na selfie w Raiffeisen Banku założysz bezpośrednio w aplikacji mobilnej, którą możesz pobrać po uprzednim wejściu na stronę banku lub od razu ze sklepu Google Play bądź App Store. Sprawdź, jak założyć konto w Raiffeisen Banku.

3. mBank

mBank możliwość założenia konta na selfie udostępnił w 2020 roku, czyli mniej więcej wtedy, gdy ta sama funkcjonalność pojawiała się w coraz większej ilości banków w kraju. Proces wnioskowania o rachunek osobisty w mBank jest dość wygodny, zdecydowanie bezpieczny i całkiem szybki.

konto na selfie mbank

Konto na selfie mBank

Konto na selfie w mBank otworzysz jedynie w aplikacji mobilnej „mBank”, którą należy zainstalować na swoim smartfonie.

Do założenia konta na selfie w mBank niezbędne jest pobranie dedykowanej aplikacji banku ze sklepu z aplikacjami takim jak Google Play czy App Store. Po pobraniu aplikacji wystarczy wybrać odpowiednie usługi, wprowadzić dane osobowe, zaakceptować zgody i regulamin oraz wykonać krótkie nagrania dowodu osobistego i twarzy. Podstawowy rachunek w mBanku jest darmowy, jednak przed założeniem go koniecznie sprawdź tabelę opłat i prowizji. Sprawdź, jak założyć konto na selfie w mBank.

4. City Handlowy

Wymieniając banki, w których można założyć darmowe konto na selfie, nie możemy pominąć Citi Banku, a dokładniej Citi Handlowego. Instytucja korzysta z biometrii już od kilku lat, a możliwość otwarcia rachunku osobistego za pomocą zdjęcia twarzy udostępniono w Polsce w 2020 roku. Co istotne bank oferuje rachunek całkowicie bezkosztowy. Nie zapłacimy także za kartę płatniczą do konta.

konto na selfie citi handlowy

Konto na selfie Citi Handlowy

Konto na selfie w Citi Banku otworzysz bez konieczności pobierania aplikacji mobilnej.

Konto na selfie w Citi Handlowym możesz założyć bez konieczności pobierania aplikacji. Cały proces odbywa się w przeglądarce i jest niezwykle intuicyjny oraz bezpieczny. Tożsamość potwierdzisz poprzez kliknięcie linku otrzymanego drogą SMS. Dokumenty przyjdą zaś na Twój adres e-mail.

5. VeloBank

Powstały na gruzach Getinu Leszka Czarneckiego VeloBank oferuje możliwość założenia konta na selfie bezpośrednio z poziomu strony internetowej. Po jej odwiedzeniu wystarczy kliknąć „załóż konto” i wybrać opcję „na selfie”. Cały proces jest szybki, bezpieczny i naprawdę wygodny. Sprawdź, jak założyć konto na selfie VeloBank.

konto na selfie velobank

Konto na selfie VeloBank

Konto na selfie w VeloBanku otworzysz bez konieczności pobierania aplikacji mobilnej.

Konto na selfie w VeloBanku to zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) o nazwie VeloKonto. Cechuje go brak opłat za założenie i prowadzenie, jednak aby karta do konta była darmowa, będziesz musiał spełnić określone w umowie warunki. Wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash są bezprowizyjne.

6. PKO Bank Polski

Największy polski bank komercyjny, PKO BP, także umożliwia założenie konta przez selfie, ale wymaga pobrania aplikacji o wdzięcznej nazwie IKO. To w niej przejdziesz cały proces wnioskowania o rachunek osobisty, a następnie posłuży Ci ona do obsługi Twojego konta. Aplikację bez trudu pobierzesz z Google Play lub App Store. Sprawdź, jak założyć konto na selfie PKO BP.

konto na selfie pko bp

Konto na selfie PKO BP

Konto na selfie w PKO Banku Polskim otworzysz po pobraniu aplikacji mobilnej IKO.

Podstawowym i jednocześnie sztandarowym kontem na selfie w PKO BP jest Konto Za Zero, za którego prowadzenie nie zapłacimy nawet złotówki miesięcznie. Darmowe będą także przelewy oraz wypłaty z bankomatów sieci PKO. Karta do konta jest darmowa, jednak wyłącznie po spełnieniu określonych przez bank warunków, z którymi koniecznie się zapoznaj na stronie banku.

7. Pekao SA

Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie można założyć konto na selfie, wiedz, że drugi co do wielkości polski bank, Pekao SA, nie pozostaje w tyle i także oferuje taką możliwość. Nie będzie dużym zaskoczeniem fakt, że aby móc otworzyć rachunek w Pekao za pomocą selfie, niezbędne jest pobranie aplikacji PeoPay, która po aktywacji konta, stanie się Twoim centrum dowodzenia. Sprawdź, jak założyć konto na selfie w Pekao.

konto na selfie pekao sa

Konto na selfie Pekao

Konto na selfie w Pekao SA otworzysz wyłącznie w aplikacji mobilnej PeoPay.

Konto na selfie Pekao SA, podobnie jak w innych bankach, to klasyczny ROR, czyli rachunek przeznaczony dla klientów indywidualnych, na który możesz przyjmować wpływy, dokonywać przelewów czy płatności kartą w sklepach. Konto Przekorzystne, jak nazwali rachunek marketingowcy banku, jest bezwarunkowo darmowe. Podobnie przelewy i wypłaty z bankomatów sieci Pekao. Karta może być za free, ale tylko wtedy, gdy spełnisz wymagania banku. Sprawdź je przed założeniem konta!

8. BNP Paribas

BNP Paribas to kolejny bank, w którym z powodzeniem otworzysz konto na selfie. Instytucja wdrożyła tę funkcjonalność w 2020 roku, o czym poinformowała zarówno w spotach reklamowych, jak i na swojej stronie internetowej. Od tego czasu weryfikacja tożsamości przez selfie stała się popularną wśród klientów metod na założenie konta osobistego.

konto na selfie bnp paribas

Konto na selfie BNP Paribas

Konto na selfie w BNP Paribas założysz wyłącznie w aplikacji mobilnej GOMobile.

Do założenia konta na selfie w BNP Paribas niezbędne jest pobranie aplikacji GOMobile ze sklepu Google Play lub App Store dla iOS. Rachunek, który otworzysz w BNP za pomocą selfie to m.in. Konto Otwarte na Ciebie. Za jego prowadzenie nie zapłacisz złotówki, jednak za kartę BNP pobierze od Ciebie comiesięczną opłatę. Aby jej uniknąć, musisz spełnić przewidziane w umowie warunki.

9. Millennium Bank

Bank Millennium nie pozostaje w tyle i także oferuje możliwość założenia konta za pomocą selfie. Opcja ta pojawiła się w banku ponad 3 lata temu i wciąż zyskuje na popularności, a instytucja wykorzystuje biometrię równie chętnie, co jej konkurenci.

Kontem, które możesz założyć na selfie w banku Millennium, jest darmowy rachunek o nazwie Millennium 360°. Karta do konta jest płatna, jednak po dokonaniu nią minimum 5 transakcji miesięcznie, nie zapłacisz za jej używanie. Spełnienie tego warunku odblokuje Ci także bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów.

konto na selfie millennium bank

Konto na selfie Millennium

Konto na selfie w Millennium Banku założysz w aplikacji mobilnej.

Konto na selfie w Millennium Banku założysz w aplikacji mobilnej, którą możesz pobrać skanując kod QR na stronie banku lub bezpośrednio ze sklepu Google Play bądź App Store. Pamiętaj, by przed założeniem konta sprawdzić tabelę opłat i prowizji!

10. ING Bank

Konto na selfie bez problemu założysz również w banki ING. Instytucja aktywnie promowana od lat przez aktora Marka Kondrata umożliwia potwierdzenie tożsamości za pomocą zdjęcia już od 2020 roku. Do otwarcia rachunku potrzebny będzie Ci standardowo: smartfon, dowód osobisty oraz 15 minut wolnego czasu.

Proces odbywa się w dedykowanej aplikacji mobilnej, która – podobnie jak aplikacje innych banków – zostanie z Tobą na dłużej. To w niej będziesz dokonywać przelewów, sprawdzać stan konta, czy potwierdzać operacje. Aplikację pobierzesz ze sklepu Google Play lub App Store. Po jej otwarciu wybierz opcję „załóż konto” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

konto na selfie ing bank

Konto na selfie ING

Do założenia konta na selfie w ING potrzebna Ci będzie aplikacja mobilna.

Przed otwarciem konta na selfie w ING Banku koniecznie zapoznaj się z warunkami umowy na stronie instytucji i przejrzyj tabelę opłat i prowizji. Pamiętaj, że banki lubują się w zawiłych regulaminach, a „zero” nie zawsze jest bezwarunkowe.

11. Alior Bank

Zbliżając się do końca listy banków, w których założysz konto na selfie, nie możemy zapomnieć o Aliorze. Ta instytucja możliwość otwarcia rachunku osobistego z potiwerdzeniem tożsamości za pomocą biometrii również wdrożyła w 2020 roku. Jak przekonuje bank, proces zakladania rachunku jest banalnie prosty, a całość zajmuje raptem kilkanaście minut.

Konto na selfie w Alior Bank, to zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), którego głównym celem jest oczywiście zarządzanie Twoimi finansami. W ramach konta otrzymasz kartę płatniczą, za którą bank może naliczać opłaty. Aby ich uniknąć, niezbędne jest spełnienie określonych warunków, z którymi możesz zapoznać się na stronie banku.

konto na selfie alior bank

Konto na selfie Alior Bank

Konto na selfie w Alior Banku założysz już w kwadrans. Wejdź na stronę i sprawdź warunki oferty.

W celu otwarcia konta przez selfie w Alior Banku wejdź na stronę internetową instytucji, sprawdź warunki oferty i postępuj zgodnie z instrukcją tam zamieszczoną. Jeśli chcesz pominąć ten proces, możesz od razu przejść do pobrania aplikacji mobilnej Aliora ze sklepu Google Play lub App Store.

12. Santander Bank

Konto na selfie Santander Bank udostępnił pod koniec 2020 roku, czyli w tym samym czasie, co inne banki w kraju. Wcześniej instytucja umożliwiała otwarcie rachunku bankowego w placówce, online z umową dostarczaną przez kuriera lub poprzez potwierdzenie tożsamości za pomocą wideorozmowy.

konto na selfie santander bank

Konto na selfie Santander

Konto na selfie w Santanderze założysz w aplikacji Santander Mobile.

Do założenia konta na selfie w Santanderze niezbędne jest popranie aplikacji Santander Mobile na swój telefon, co możesz zrobić bezpośrednio w sklepie Google Play lub App Store. Proces warto rozpocząć jednak od wejścia na stronę internetową banku, aby dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty i wybrać taki rodzaj konta, który nie będzie obarczony niepotrzebnymi opłatami. Ponadto możesz wybrać ofertę promocyjną np. z dodatkowym cachbackiem.

13. Konto na selfie Revolut

O Revolucie pisano już wiele. Przez dłuższy czas popularny fintech był wyłącznie … fintechem, co wiązało się jednocześnie z brakiem polskich numerów IBAN. Od roku, po nawiązaniu współpracy z AION Bankiem, Revolut oferuje polskie numeru rachunków, które umożliwiają wykonywanie klasycznych przelewów Elixir – środki pomiędzy bankami księgowane są w standardowych sesjach.

konto na selfie revolut

Konto na selfie Santander

Konto na selfie w Revolut założysz wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Jeśli chodzi o sam proces zakładania konta w Revolut, to w zasadzie od początku jest to właśnie konto na selfie. Możemy wręcz uznać, że fintech był jedną z pierwszych instytucji finansowych w naszym kraju, która umożliwiała otwarcie rachunku bankowego właśnie w ten sposób. Aby założyć konto na selfie w Revolut, musisz pobrać aplikację mobilną na swój telefon i postępować zgodnie z instrukcjami.

Gdzie można założyć konto na selfie – podusmowanie

Jak widzisz, dane biometryczne są już niezwykle popularną formą potwierdzania tożsamości na odległość. Aktywnie korzysta z nich większość instytucji finansowych w Polsce oraz na świecie, a trend ten w kolejnych latach będzie się zapewne wyłącznie zwiększał.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu, wiesz już, gdzie można założyć konto na selfie i bez trudu otworzysz rachunek osobisty bez wychodzenia z domu. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie się zdecydować, sprawdź nasz ranking kont osobistych na selfie.

Opracowanie: Konto na selfie. Źródła zdjęć: materiały prasowe, Wikipedia.