Konto na selfie Santander Bank

Konto na selfie w Santander Bank Polska otworzysz bez konieczności pobierania aplikacji mobilnej. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić wniosek.

Założenie konta na selfie w Santander Bank Polska nie powinno zająć Ci więcej niż 20 minut. Cały proces odbywa się w przeglądarce internetowej i jest dość intuicyjny. Sprawdź, jak założyć konto na selfie Santander, by nowym rachunkiem bankowym cieszyć się już w 20 minut.

9.5Nasza ocena
Bardzo dobrze
Założenie konta na selfie w Santander Bank jest proste, całkiem wygodne i bezpieczne.
Wygoda
9.5
Szybkość
9.5
Bezpieczeństwo
9.5

Konto na selfie Santander Bank Polska

Konto na selfie w Santander Bank Polska to najzwyczajniejszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który posłuży Ci do przechowywania środków, dokonywania i przyjmowania przelewów oraz dokonywania płatności kartą, jeśli dobierzesz ją do swojego konta.

Nie jest to zatem jakiś szczególny rodzaj konta bankowego, a prosty rachunek bankowy, który otworzysz bez wychodzenia z domu, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą selfie.

konto na selfie santander bank

Konto na selfie Santander

Konto na selfie w Santander Banku założysz już w 15 minut.

Konto Santander opłaty

Mimo że konto osobiste w Santander Bank Polska nie jest rachunkiem wyjątkowym, to instytucja postanowiła nałożyć na jego posiadaczy drobną comiesięczną opłatę, która na dzień aktualizacji wpisu wynosi 6 zł / mc. Można co prawda jej uniknąć, spełniając określone warunki, jednak na tle innych banków oferujących bezwarunkowo darmowe konto osobiste, Santander wypada po prostu słabo.

Karta płatnicza do konta w Santander Bank Polska nie jest obligatoryjna. I dobrze, ponieważ za jej posiadanie bank także oczekuje comiesięcznej opłaty w wysokości aż 9 zł. Ten koszt także może zostać zniesiony, o ile co miesiąc będzie wykonywana kartą określona ilość transakcji.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł* / 6 zł
Wydanie karty do konta0 zł
Opłata za kartę0 zł* / 9 zł
Wypłaty z bankomatów Santander.0 zł
Tabela Opłat i Prowizji Santander Bank Polska

ZAPAMIĘTAJ! Konto na selfie Santander Bank Polska może być kontem całkowicie za zero, jednak aby uniknąć standardowych opłat, bank wymaga spełnienia co miesiąc określonych warunków!

Jak założyć konto na selfie Santander Bank Polska

Konto na selfie w Santander Bank Polska założysz już w 20 minut. Nie będzie Ci potrzebna do tego aplikacja banku, a jedynie smartfon z dostępem do internetu, dowód osobisty oraz podstawowe dane adresowe, które musisz podać we wniosku.

Poniżej instrukcja, jak założyć konto na selfie Santander Bank Polska krok po kroku:

jak założyć konto na selfie santander

Łączny czas: 15 minut/y

Wejdź na stronę banku i zapoznaj się z ofertą

Aby założyć konto na selfie w Santander Banku, musisz wejść na stronę instytucji i dokładnie zapoznać się z ofertą rachunku, który będziesz otwierał. Sprawdź warunki, cennik i regulamin usługi. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk „otwórz konto”, który przeniesie Cię do formularza.

Podaj podstawowe dane

W pierwszym kroku niezbędne jest podanie podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer kontaktowy, na który przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym. Gdy to zrobisz, przejdź dalej.

Wybierz metodę weryfikacji

Po podaniu danych kontaktowych konieczne będzie wybranie metody weryfikacji tożsamości. Do wyboru masz dwie opcje: selfie lub kurier. Domyślnie zainteresowany jesteś opcją pierwszą, a więc kontem na selfie, więc wybierz ją i przejdź dalej.

Wybierz kartę i opcjonalne usługi

W tym kroku możesz wybrać jedną z dwóch kart płatniczych oraz ewentualne usługi dodatkowe. Jeśli nie potrzebujesz karty, zaznacz checkbox „nie chcę karty płatniczej”, co uchroni Cię przed ewentualnymi kosztami za jej posiadanie. Usług dodatkowych także nie musisz dobierać – są wyłącznie opcjonalne.

Wykonaj zdjęcia dowodu osobistego

Jednym z dwóch rodzajów zdjęć, które musisz wykonać, aby cieszyć się nowym kontem na selfie w Santander Banku, są wyraźne zdjęcia dowodu osobistego. Postaraj się zmieścić w ramce, która pojawi się na ekranie, aby zdjęcia były czytelne.

Zrób selfie

Po wykonaniu zdjęć dowodu osobistego niezbędne jest wykonanie selfie, a więc dokładnych zdjęć Twojej twarzy. Stosuj się do poleceń przekazywanych przez aplikację i pamiętaj, by prócz Ciebie nie było na nich innej osoby.

Sprawdź poprawność danych

Gdy uporasz się ze zdjęciami, sprawdź poprawność swoich danych. We wniosku zobaczysz informacje, które wskazałeś na początku, a także te sczytane przez algorytm z Twojego dowodu osobistego. Sprawdź je i jeśli się zgadzają, przejdź dalej.

Zapoznaj się z umową i podpisz ją

W tym miejscu pojawi się umowa, z którą bezwzględnie powinieneś się zapoznać przed jej cyfrowym podpisaniem, a jeśli wszystko jest dla Ciebie czytelne i zrozumiałe, potwierdź zapoznanie się z jej warunkami i kliknij przycisk „podpisz umowę i wyślij wniosek”. Po chwili otrzymasz kod SMS, który wpiszesz w odpowiednie pola i gotowe – umowa zostanie zawarta.

Gotowe! Właśnie założyłeś konto w Santander!

Jeśli wniosek był kompletny, a zdjęcia czytelne, Twoje konto na selfie w Santander Banku będzie aktywne w ciągu najbliższych kilkunastu minut. Potwierdzenie jego otwarcia przyjdzie w wiadomości mailowej oraz drogą SMS-sową. Na maila otrzymasz także dane dostępowe do bankowości elektronicznej.

Pamiętaj, że Santander Bank Polska to niejedyna instytucja, która umożliwia założenie konta na selfie. Jeśli oferta banku nie jest dla Ciebie zadowalająca, sprawdź warunki w innych bankach i wybierz konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku na selfie w Santander Banku upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! Bank Santander nie wymaga takich przelewów! W przypadku otwierania konta przez selfie takiego wymogu na pewno nie będzie!

Otwórz konto na selfie w Santander Banku

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku bankowego w Santanderze. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania konta z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i naprawdę szybki, ale przede wszystkim bezpieczny.

konto na selfie santander bank

Konto na selfie Santander

Konto na selfie w Santander Banku założysz już w 15 minut.

Opracowanie: Redakcja Konto Na Selfie. Źródło zdjęć: materiały własne / materiały prasowe Santander.