Konto na selfie Millennium Bank

Konto na selfie w Millennium Bank założysz po pobraniu dedykowanej aplikacji banku. Proces nie zajmie Ci dłużej niż 15 minut, a rachunek będzie aktywny od razu.

Po dwóch tygodniach od ostatniego konta, które przyszło nam założyć, robiąc zdjęcie dowodu i twarzy, zabraliśmy się za konto na selfie w Millennium Banku. Całość zajęła niespełna 15 minut, proces był niezwykle prosty, a rachunek aktywny w chwili akceptacji umowy. Rewelacja? Zdecydowanie tak, chociaż pewien minus także się pojawił.

10Nasza ocena
Rewelacja
Założenie konta na selfie w Millennium Bank jest proste, wygodne i bezpieczne.
Wygoda
10
Szybkość
10
Bezpieczeństwo
10

Konto na selfie Millennium Bank

Konto na selfie w Millennium Bank to – jak w większości banków w kraju – klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, tzw. ROR o nazwie Konto Millennium 360°. Do rachunku wydawana jest karta płatnicza Mastercard, a bank kusi nowych klientów dodatkowymi benefitami w postaci cashbacku i powitalnych bonusów.

konto na selfie millennium bank

Konto na selfie Millennium

Konto na selfie w Millennium Banku założysz w aplikacji mobilnej.

Konto Millennium Bank – opłaty

Samo prowadzenie rachunku przez Millennium jest bezpłatne. Za założenie konta także nie jest pobierana żadna opłata. Nie jest to może nic nadzwyczajnego, ponieważ większość banków w kraju oferuje już darmowe konta osobiste, przy czym warto pamiętać, że część z kont jest opatrzona mniejszymi lub większymi opłatami już od pierwszego miesiąca.

Karta do konta Millennium 360° wydawana jest bez opłat, jednak za jej posiadanie bank może naliczać miesięczną opłatę w aktualnej wysokości 5 zł (stan na dzień aktualizacji wpisu). Opłaty można uniknąć, o ile co miesiąc spełnisz warunki banku, którymi jest określona ilość transakcji kartą w ujęciu miesięcznym. Darmowe są także wypłaty z bankomatów sieci Millennium.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Wydanie karty do konta0 zł
Opłata za kartę0 zł* / 5 zł
Wypłaty z bankomatów Millennium.0 zł
Tabela Opłat i Prowizji Millennium Bank

Jak założyć konto na selfie w Millennium Bank

Założenie konta na selfie w Banku Millennium jest wyjątkowo proste, niezwykle szybkie i naprawdę wygodne. Instytucja postarała się, aby cały proces nie zajął więcej niż 15 minut, a przeklikiwanie kolejnych kroków jest intuicyjne. Do otwarcia rachunku niezbędne będzie pobranie aplikacji oraz przygotowanie dowodu osobistego, którego zdjęcia wykonamy w szyfrowanym połączeniu.

Poniżej przewodnik, jak założyć konto w Millennium Bank krok po kroku (na selfie):

jak założyć konto na selfie w millennium banku

Łączny czas: 15 minut/y

Wejdź na stronę banku i zapoznaj się z ofertą!

Zanim rozpoczniesz proces zakładania konta w Millennium Bank, koniecznie wejdź na stronę instytucji i zapoznaj się z warunkami oferty. Pamiętaj, że nie jest to jedyny bank w kraju, co powinno skłonić Cię do uprzedniego porównania wielu ofert rachunków osobistych. Do wyboru będziesz miał także różne drogi otwierania rachunku, nie koniecznie może być to bowiem selfie.

Pobierz aplikację mobilną

Jeśli decydujesz się na założenie konta na selfie w Millennium Bank, konieczne będzie pobranie aplikacji mobilnej ze sklepu Google Play lub App Store. Upewnij się, że instalujesz odpowiednią aplikację właśnie banku Millennium. To właśnie w niej przejdziesz cały proces zakładania konta na selfie, a następnie będzie ona Twoim centrum zarządzania finansami.

Podaj numer telefonu i zaakceptuj niezbędne zgody

Po zainstalowaniu aplikacji zostaniesz poproszony o podanie numeru kontaktowego, na który docelowo przyjdzie kod SMS wymagany do akceptacji umowy. W tym kroku możesz po raz kolejny zapoznać się z otwieranym rachunkiem. Niezbędne będzie także zaznaczenie odpowiednich zgód (także marketingowych – bez nich nie otworzysz konta na selfie w Millennium).

Wybierz kartę do konta i usługi dodatkowe

W tym kroku musisz wybrać kartę do konta oraz – jeśli masz na to ochotę – ewentualne usługi dodatkowe. Nie decyduj się na nie bezmyślnie, bo są opatrzone pewnymi opłatami. Pamiętaj, że możesz o nie zawnioskować już po założeniu konta.

Wykonaj zdjęcia dowodu osobistego

Teraz przyszedł czas na wykonanie zdjęcia awersu oraz rewersu Twojego dowodu osobistego. Postaraj się zrobić maksymalnie czytelne zdjęcia, abyś nie musiał powtarzać tego procesu. Jeśli zdjęcia będą niewyraźne proces otwierania rachunku na selfie może po prostu zostać przerwany i będziesz musiał pofatygować się do placówki banku.

Nagraj krótkie ujęcia swojej twarzy

Po przesłaniu zdjęć dowodu osobistego przyszedł czas na nagrania Twojej twarzy. Na pierwszym z nich musisz być na wprost obiektywu, na kolejnym niezbędne będzie odczytanie widocznych na ekranie cyfr. Na ostatnim wystarczy, że spojrzysz w prawą stronę, a aplikacja porówna Twoją tożsamość ze zdjęciem w dowodzie osobistym.

Podaj dane adresowe

Jeśli selfie wyszło Ci tak, jak powinno, pora na uzupełnienie danych adresowych, podanie nazwiska panieńskiego matki oraz wskazanie adresu mailowego, na który otrzymasz wszelkie powiadomienia.

Sprawdź poprawność danych i zawrzyj umowę

W tym kroku sprawdź poprawność wszelkich podanych przez siebie danych oraz tych, które zostały automatycznie sczytane z Twojego dowodu. Następnie zapoznaj się z dokumentacją konta (regulaminy, opłaty, etc.), a jeśli wszystko Ci odpowiada, potwierdź umowę poprzez otrzymany kod SMS.

Ustal PIN do aplikacji

Po zawarciu umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy czas na nadanie 4-cyfrowego PIN do aplikacji mobilnej oraz hasła, którym będziesz potwierdzał wykonywane w niej operacje. Hasło musi składać się z 8 cyfr.

Gotowe! Twoje konto na selfie w Millennium jest aktywne

Tak, to nie żart. Jeśli dane podane we wniosku się zgadzały, Twój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest już aktywny i możesz z niego korzystać. Potwierdzenie tego otrzymasz mailem, zaś karta do konta przyjdzie na wskazany przez Ciebie adres korespondencyjny.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku na selfie w Millennium Banku upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej lub pobrałeś aplikację Millennium ze sklepu Google Play lub App Store. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! Bank Millennium nie wymaga takich przelewów – chyba, że otwierasz rachunek właśnie poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego bezpośrednio we wniosku. W przypadku otwierania konta przez selfie takiego wymogu na pewno nie będzie!

Otwórz konto na selfie w Millennium Bank

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku bankowego w Millennium. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania konta z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i naprawdę szybki, ale przede wszystkim bezpieczny.

konto na selfie millennium bank

Konto na selfie Millennium

Konto na selfie w Millennium Banku założysz w aplikacji mobilnej.

Opracowanie: Redakcja Konto na selfie. Źródło zdjęć materiały własne / Millennium Bank.