Konto na selfie PKO BP

Konto na selfie PKO BP to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który możesz założyć już w 15 minut.
9.5Nasza ocena
Bardzo dobrze
Założenie konta na selfie w PKO BP jest proste, wygodne i bezpieczne.
Wygoda
10
Szybkość
8.5
Bezpieczeństwo
10

Konto na selfie PKO Bank Polski

Konto na selfie PKO BP to standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który możesz założyć całkowicie online bez wychodzenia z domu. Bank umożliwia założenia konta na selfie zarówno dla osób pełnoletnich, jak i młodzieży (konto młodzieżowe na selfie), co oznacza, że z oferty instytucji skorzystać może naprawdę spora część z nas.

Konto osobiste PKO BP

0 zł
Konto na selfie w PKO Bank Polski

Zgodnie z przekazywanymi przez bank informacjami konto na selfie w PKO Banku Polskim założymy już w 15 minut, a proces jest prosty, bezpieczny i dość intuicyjny. Część z funkcji oferowanych przez bank będzie dostępna od razu, inne będą wymagały wizyty w oddziale, co jest zdecydowanym minusem zakładania konta na selfie w PKO BP.

Od momentu podpisania umowy online do czasu okazania dokumentu tożsamości w oddziale, z konta w PKO BP na selfie będziesz korzystać z pewnymi ograniczeniami tj.:

  • dzienny limit transakcji do rachunku wynosi 10 000,00 PLN (nie można go zmienić)
  • brak możliwości zarządzania limitami karty debetowej wydanej do tego rachunku
  • brak możliwości korzystania z e-urzędu i całej funkcjonalności administracji państwowej np.: złożenia wniosku 500+
  • brak możliwości zamówienia więcej niż jedną kartę debetową do rachunku, z wyjątkiem zastrzeżenia i jednoczesnego zamówienia kolejnej karty
  • brak możliwości zmiany limitów dla aplikacji IKO.

Konto na selfie PKO Bank Polski – opłaty

Standardowym rachunkiem w PKO BP, który możesz otworzyć na selfie, jest Konto za Zero. Nie zapłacisz złotówki za założenie i prowadzenie rachunku oraz za wydanie karty do konta. Jeśli jednak nie spełnisz wymagań banku (min. 5 transakcji w miesiącu), karta płatnicza będzie Cię kosztować 5 złotych co miesiąc.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Wydanie karty do konta0 zł
Opłata za kartę0 zł / 5 zł
Wypłaty z bankomatów PKO BP0 zł

Jak założyć konto na selfie w PKO BP

Założenie konta na selfie w PKO BP możliwe jest wyłącznie w dedykowanej aplikacji „IKO”, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest bezpieczna i wygodna, a opinie o niej są w większości przypadków pozytywne. Po założeniu rachunku w PKO BP będzie ona także Twoim „centrum dowodzenia”.

jak założyć konto na selfie pko bp

Łączny czas: 15 minut/y

Zapoznaj się z ofertą konta PKO BP

Zanim rozpoczniesz proces zakładania konta na selfie w PKO Banku Polskim, zapoznaj się dokładnie z ofertą rachunku. Pamiętaj, by sprawdzić wszelkie szczegóły umowy oraz Tabelę Opłat i Prowizji, którą znajdziesz na stronie banku.

Pobierz aplikację IKO na telefon

Do założenia konta na selfie w PKO BP będzie Ci potrzebna aplikacja IKO, którą możesz pobrać z Google Play lub App Store. Upewnij się, że pobierasz właściwą aplikację, a nie coś „podobnego”.

Wybierz konto i rozpocznij proces otwierania konta

W głównym interfejsie aplikacji IKO wybierz opcję „Otwórz konto na selfie”. Dzięki temu wyborowi będziesz mógł przejść do wypełnienia wniosku o otwarcie rachunku bankowego. Pamiętaj, by wybrać odpowiedni rachunek, który Cię interesuje.

Podaj dane kontaktowe i wyraź zgody

Na początek musisz podać dane kontaktowe jak numer telefonu, adres e-mail. Niezbędne będzie także wyrażenie zgód na wykorzystanie Twojego wizerunku w procesie weryfikacji tożsamości. W tym kroku możesz także zamówić kartę do konta.

Zrób selfie i zdjęcia dowodu

Aplikacja poprosi Cię o wykonanie zdjęć dowodu osobistego (obu stron) oraz selfie, a więc wyraźnych zdjęć Twojej twarzy pod różnym kontem.

Uzupełnij dane

Następnie będziesz musiał wskazać swój adres zamieszkania i wyrazić kolejne zgody oraz zaakceptować wymagane przez bank regulaminy i oświadczenia.

Wyślij wniosek

Na zakończenie, jeśli wniosek jest kompletny, możesz go już przesłać do banku. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wszystkie dane w nim zawarte są poprawne i kompletne. Aby uniknąć przykrych sytuacji, na tym etapie warto raz jeszcze zapoznać się ze wszystkimi dokumentami.

Sprawdź maila

Na wskazany przez Ciebie adres e-mail bank w ciągu kilku minut prześle potwierdzenie otwarcia konta na selfie oraz dane do logowania. Jeśli wiadomość nie przyjdzie w ciągu godziny, sprawdź folder spam oraz skontaktuj się z bankiem.

Gotowe! Zaloguj się do swojego konta

Po pierwszym zalogowaniu do serwisu internetowego iPKO bank poprosi Cię o nadanie swojego hasła, a po pierwszym zalogowaniu do aplikacji mobilnej IKO: o nadanie PIN-u. Zapisz je na kartce i trzymaj w bezpiecznym miejscu.

Na zakończenie pamiętaj, że PKO Bank Polski wprowadza ograniczenia na konta otwarte za pomocą selfie, a to oznacza, że aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności rachunku, będziesz musiał pofatygować się do banku z dowodem osobistym, gdzie pracownik potwierdzi Twoją tożsamość.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku na selfie w PKO BP upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej lub pobrałeś aplikację IKO ze sklepu Google Play lub App Store. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! PKO Bank Polski nie wymaga takich przelewów!

Otwórz konto na selfie w PKO BP

Jeśli chcesz założyć konto na selfie PKO BP, poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku bankowego. Zapoznaj się z ofertą banku i przeczytaj wszystkie regulaminy. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania rachunku w PKO BP z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i naprawdę szybki.

Konto osobiste PKO BP

0 zł
Konto na selfie w PKO Bank Polski

Opracowanie: Redakcja Konto na selfie
Źródło: PKO Bank Polski