Konto na selfie Raiffeisen Bank

Założenie konta na selfie w Raiffeisen Digital Bank zajęło nam niecałe 20 minut, zaś cały proces był tak prosty, że inne banki powinny brać przykład z zagranicznego kolegi.
10Nasza ocena
Doskonale
Założenie konta na selfie w Raiffeisen Digital Bank jest niezwykle proste, bardzo wygodne i zdecydowanie bezpieczne.
Wygoda
10
Szybkość
10
Bezpieczeństwo
10

Konto na selfie Raiffeisen Digital Bank

Konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank to klasyczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), nieco odróżniający się zarówno sposobem jego otwierania (wyłącznie w aplikacji), jak i nowoczesnym podejściem do zarządzania kontem. Wszystko odbywa się bowiem w aplikacji „Digital Bank”, a zamiast plastikowej karty płatniczej, otrzymujemy wyłącznie kartę wirtualną, której możemy używać za pomocą smartfona.

konto na selfie raiffeisen digital bank

Konto osobiste Raiffeisen Digital Bank

Konto w Raiffeisen Digital Bank założysz wyłącznie w aplikacji mobilnej!

Opłaty i prowizje

Opłaty za prowadzenie konta osobistego przez Raiffeisen Digital Bank sprowadzają się do okrągłego zera. Nie zapłacimy nic za założenie rachunku, ani jego prowadzenie. Z uwagi na to, że Raiffeisen nie wydaje kart plastikowych, wirtualna karta także jest darmowa. Darmowe są również przelewy oraz zbliżeniowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Wydanie karty wirtualnej0 zł
Opłata za kartę0 zł
Przelewy0 zł
Wypłaty z bankomatów (zbliżeniowo)0 zł
Opłaty za konto Raiffeisen Digital Bank

Jak założyć konto w Raiffeisen Banku krok po kroku

Założenie konta w Raiffeisen Digital Banku możliwe jest wyłącznie online. Bank nie posiada placówek, a cały proces zaczyna się i kończy w dedykowanej aplikacji mobilnej banku. Całość trwa nie więcej niż 20 minut, jednak gdyby instytucja dostarczała kody SMS szybciej, zamknęlibyśmy się z powodzeniem w 10 minutach. Poniżej kompletna instrukcja, jak założyć konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank.

jak założyć konto w raiffeisen banku

Łączny czas: 20 minut/y

Wejdź na stronę banku i zapoznaj się z ofertą!

Zanim rozpoczniesz proces zakładania konta w Raiffeisen Digital Bank, wejdź na stronę banku – najlepiej z urządzenia mobilnego – i dokładnie zapoznaj się z ofertą rachunku. Mimo że konto jest całkowicie darmowe, to musisz wiedzieć, na co dokładnie się decydujesz.

Pobierz aplikację Raiffeisen Digital Bank

Do założenia konta w Raiffeisen Banku niezbędna jest aplikacja mobilna, którą pobierzesz bezpośrednio ze strony (jeśli odwiedziłeś ją z komputera stacjonarnego), lub zostaniesz automatycznie przekierowany do sklepu Google Play bądź App Strore, jeśli na stronę banku wszedłeś z aplikacji mobilnej.

Podaj numer telefonu i utwórz PIN

Po uruchomieniu aplikacji pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, by założyć konto w Raiffeisen Banku, jest podanie numeru kontaktowego. Gdy to zrobisz, otrzymasz SMS-em kod, który należy wpisać we wniosku w celu potwierdzenia. Następnie ustalisz 6-cyfrowy kod PIN, którym będziesz logował się do aplikacji.

Podaj dane osobowe i adres e-mail

W tym kroku niezbędne jest podanie podstawowych danych kontaktowych, takich jak imię i nazwisko oraz data urodzenia. Upewnij się, że wpisujesz je bezbłędnie, ponieważ będą porównywane z danymi w dowodzie osobistym. Następnie system poprosi Cię o podanie adresu e-mail. Po chwilo otrzymasz na skrzynkę mailową kod weryfikacyjny, który musisz wpisać we wniosku.

Wybierz produkt, o który wnioskujesz

To dość ciekawy krok zakładania konta na selfie w Raiffeisen Digital Bank, ponieważ możesz tu wybrać albo pożyczkę, albo właśnie rachunek bankowy. Domyślnie jesteś zainteresowany tym drugim, więc zaznacz „konto bankowe” i przejdź dalej.

Wykonaj zdjęcia dowodu

Stań w miejscu, na którym nie ma innych osób i skieruj przód dowodu osobistego przed telefon tak, aby zmieścił się w ramce, którą zobaczysz na ekranie swojego telefonu. Aplikacja wykona zdjęcie automatycznie. Następnie czynność tę trzeba powtórzyć z drugą stroną dokumentu tożsamości.

Zrób selfie

Gdy zdjęcia dowodu są już wykonane, czas uśmiechnąć się do obiektywu swojej komórki i zrobić „bankowe selfie”. Ten proces przebiega niezwykle szybko, a bankowi wystarczy dosłownie jedno ujęcie, by porównać selfie ze zdjęciem widocznym w dowodzie. W ciągu 30 sekund Twoje dane zostaną zweryfikowane i będziesz mógł przejść dalej.

Podaj dane adresowe

Po wykonaniu zdjęć dowodu oraz twarzy aplikacja poprosi Cię o wpisanie danych adresowanych, a więc adresu zamieszania wraz z kodem pocztowym. Zwróć uwagę, czy wpisujesz je poprawnie, w przeciwnym wypadku będziesz musiał je później aktualizować.

Podaj dodatkowe dane i potwierdź rezydencję podatkową

W tym miejscu bank oczekuje podania danych dotyczących oczekiwanych wpływów (etat, działalność, renta, etc.). Są one wymagane, aby przejść dalej, jednak pamiętaj, że nikt ich nie weryfikuje i służą wyłącznie do „dopasowania najlepszego produktu dla Ciebie” – jak przekonuje Raiffeisen Digital Bank. Po uzupełnieniu formularza konieczne jest podanie swojej rezydencji podatkowej (Polska) i możemy przejść do weryfikacji całego wniosku, która trwa około minuty.

Zapoznaj się z umową i zaakceptuj ją

Po weryfikacji całego wniosku bank podstawi Ci w aplikacji umowy oraz regulaminy, z którymi koniecznie się zapoznaj przed podpisaniem umowy online. Każdy z dokumentów możesz w łatwy sposób udostępnić, wysyłając go np. mailem bezpośrednio z aplikacji. Po przeczytaniu dokumentów kliknij przycisk „Podpisz umowę”, co spowoduje wysłanie do Ciebie kodu SMS, który wpiszesz w odpowiednie pola i aktywujesz w ten sposób rachunek.

Gotowe! Konto w Raiffeisen Banku masz otwarte

Po akceptacji umowy Twój rachunek bankowy w Raiffeisen Banku jest już aktywny. Pozostało tylko nadać PIN Twojej nowej wirtualnej karcie płatniczej (Visa), którą masz widoczną od razu w aplikacji i dokonać własnych ustawień. Enjoy!

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku w Raiffeisen Digital Bank upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej lub pobrałeś aplikację Raiffeisen Bank ze sklepu Google Play, lub App Store. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! Raiffeisen Digital Bank nie wymaga takich przelewów!

Otwórz konto na selfie Raiffeisen Digital Bank

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku w Raiffeisen Banku. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania rachunku w Raiffeisen Digital Bank z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, niezwykle wygodny i naprawdę szybki.

konto na selfie raiffeisen digital bank

Konto na selfie Raiffeisen Digital Bank

Konto w Raiffeisen Digital Bank założysz wyłącznie w aplikacji mobilnej!

Opracowanie: Redakcja Konto Na Selfie
Źródło zdjęć: Raiffeisen Digital Bank