Konto firmowe na selfie Pekao SA

Konto firmowe na selfie w Pekao SA założysz już w 15 minut. Sprawdź, jak otworzyć rachunek firmowy online.
9.5Nasza ocena
Bardzo dobrze
Założenie konta firmowego na selfie w Pekao SA jest proste, wygodne i bezpieczne.
Wygoda
9
Szybkość
9.5
Bezpieczeństwo
10

Konto firmowe na selfie Pekao SA

Możliwość otwarcia rachunku firmowego za pomocą selfie Bank Pekao SA wdrożył już w 2019 roku, co czyni go jednym z pierwszych na rodzimym rynku finansowym, który wykorzystał biometrię do potwierdzania tożsamości. Metoda jest szybka, bezpieczna i zdecydowanie wygodna – konto online otworzysz bez konieczności odwiedzania oddziału czy wypatrywania kuriera z umową.

Konto firmowe na selfie w Pekao SA nie jest – podobnie jak w innych bankach – szczególnym rodzajem rachunku bankowego, tylko klasycznym ROR-em adresowanym do przedsiębiorców z możliwością dobrania karty płatniczej i usług dodatkowych. Co istotne, bank oferuje możliwość założenia przez selfie zarówno konta firmowego, ale także osobistego.

W przypadku konta firmowego chodzi o Konto Przekorzystne Biznes, a więc sztandarowy rachunek oferowany przez Pekao dla klientów firmowych, którego zdalne otwarcie zajmuje około 15 minut.

konto firmowe na selfie pekao

Konto firmowe na selfie Pekao SA

Konto firmowe na selfie w Pekao SA otworzysz za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Konto dla firmy na selfie Pekao – opłaty

Samo założenie konta firmowego na selfie w Pekao SA jest zupełnie darmowe. Bank nie pobierze od Ciebie także opłaty za prowadzenie rachunku (zgodnie ze stanem na dzień aktualizacji). Kosztem może okazać się jednak obsługa karty płatniczej, jeśli nie spełnisz wymagań banku, jakimi są comiesięczne wpływy na konto w wysokości 500 zł. Darmowe będą także bankomaty sieci Pekao SA.

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł* (dwa lata)
Wydanie karty do konta0 zł
Opłata za kartę0 zł / 5 zł*
Wypłaty z bankomatów Pekao SA0 zł (do 100 tys. zł)
Dane zgodne z datą aktualizacji wpisu. Źródło: Tabela Opłat i Prowizji Pekao SA

Pamiętaj, że banki lubują się w stałej zmianie swoich cenników, co powinno skłonić Cię do sprawdzenia Tabeli Opłat i Prowizji, zanim podejmiesz decyzję o założeniu konta firmowego w Pekao SA na selfie (lub w inny sposób).

Jak założyć konto firmowe na selfie w Pekao SA

Proces zakładania konta na selfie w Pekao SA jest niezwykle zbliżony do tego, z jakim mamy do czynienia w przypadku większości banków w kraju. Niezbędne jest pobranie aplikacji banku o wdzięcznej nazwie PeoPay, w której przejdziesz cały proces.

konto na selfie pekao sa

Łączny czas: 15 minut/y

Wejdź na stronę banku i zapoznaj się z ofertą!

Ten krok może wydawać się niepotrzebny, ale dokładne przeanalizowanie oferty banku pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek. Pamiętaj, aby sprawdzić wszelkie opłaty, które banki dość ochoczo na nas narzucają. Na stronie banku znajdziesz także kod QR, który poprowadzi Cię bezpośrednio do aplikacji, którą będziesz musiał zainstalować na telefonie.

Pobierz aplikację PeoPay

Możesz to zrobić po zeskanowaniu kodu kreskowego ze strony banku lub wejść bezpośrednio do Google Play bądź App Store i wyszukać nazwę aplikacji. Upewnij się, że pobierasz właściwą aplikację!

Wybierz typ konta na selfie

Po otwarciu aplikacji musisz dokonać wyboru, jakiego rodzaju konto na selfie chcesz otworzyć. Może to być konto osobiste lub rachunek firmowy. Zgodnie z komunikatem banku, w każdym momencie możesz wrócić do początku i zacząć cały proces od nowa, więc nie śpiesz się w kolejnych krokach i dokładnie czytaj wszelkie informacje.

Wpisz swoje dane

Po wybraniu rodzaju konta przejdziesz do formularza, który należy uzupełnić o podstawowe dane jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. Upewnij się, że wszystkie dane są poprawne, ponieważ poprawny numer kontaktowy, jak i adres e-mail będą niezbędne do zakończenia procesu i finalnie otwarcia konta na selfie w Pekao SA. Na kolejnej podstronie otrzymasz unikatowy login tymczasowy – zapisz go.

Przeczytaj zgody i regulamin!

Po przesłaniu podstawowych danych osobowych będziesz musiał zapoznać się ze zgodami na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz regulaminem. Zrób to, a następnie zaakceptuj przeczytane dokumenty, chyba, że się z nimi nie zgadzasz, ale wtedy nie założysz konta na selfie w Pekao.

Wprowadź kod SMS

Po zaakceptowaniu zgód i regulaminu bank wyśle na wskazany przez Ciebie numer telefonu SMS z kodem weryfikacyjnym. Wpisz go w odpowiednie pola formularza i naciśnij przycisk „Dalej”.

Wybierz produkty dodatkowe

Jeśli potrzebujesz usług dodatkowych oraz karty płatniczej do otwieranego przez siebie konta na selfie, w tym kroku możesz je dobrać. Pamiętaj jednak, by nie wybierać pochopnie każdego produktu, ponieważ niektóre z nich mogą wiązać się z pewnymi opłatami!

Wybierz sposób weryfikacji

Bank daje Ci możliwość założenia konta online z potwierdzeniem tożsamości zarówno za pomocą zwykłego dowodu osobistego, eDowodu oraz aplikacji mObywatel. To, którą formę wybierzesz, będzie miało wpływ na sposób przesłania danych. Do wyboru będzie zdjęcie standardowego dowodu, zbliżenie eDowodu lub przekazanie danych z aplikacji mObywatel.

Zrób selfie

Po przejściu procesu weryfikacji Twojego dokumentu tożsamości PeoPay poprosi Cię o wykonanie zdjęć Twojej twarzy. Chodzi tu dokładnie o wykonanie kilku ruchów głową, zgodnie z komunikatami wydawanymi przez aplikację banku. Pamiętaj, że musisz być sam oraz nie posiadać żadnego nakrycia głowy czy okularów przeciwsłonecznych.

Uzupełnij dodatkowe dane i wybierz oddział

Po wykonaniu selfie będziesz proszony o wypełnienie formularza z dodatkowymi danymi takimi jak adres zamieszkania i kod pocztowy. W tym kroku niezbędne będzie także wybranie oddziału banku Pekao SA, który będzie prowadził Twój nowy rachunek.

Potwierdź oświadczenia i umowę

To już praktycznie koniec. W tym kroku dokładnie zapoznaj się z oświadczeniami, zgodami oraz umową zawieraną z bankiem, a jeśli wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe i akceptujesz dokumentację, potwierdź ją i wyślij wniosek.

Gotowe! Masz konto

Po przesłaniu wniosku Twoje konto na selfie w Pekao SA jest już gotowe i możesz się do niego zalogować, posługując się otrzymanym wcześniej loginem tymczasowym. Wszelkie dokumenty otrzymasz na adres mailowy wskazany we wniosku.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Przed otwarciem rachunku firmowego na selfie w Pekao SA upewnij się, że jesteś na szyfrowanej stronie instytucji finansowej lub pobrałeś aplikację PeoPay ze sklepu Google Play, lub App Store. Mimo że otwieranie konta na selfie jest w pełni bezpieczne, to jednak oszuści robią wszystko, by wyłudzić nasze dane osobowe lub też pieniądze np. poprzez rzekomą konieczność przelewu weryfikacyjnego! Bank Pekao SA nie wymaga takich przelewów!

Otwórz konto dla firmy na selfie Pekao SA

Poniżej znajdziesz bezpieczny link do wniosku o otwarcie rachunku firmowego w Pekao. Pamiętaj, że możemy otrzymać wynagrodzenie za polecenie, jednak nie wpływa to na naszą obiektywność. Przeszliśmy proces zakładania rachunku w Pekao SA z potwierdzeniem tożsamości za pomocą selfie i wiemy, że jest to proces prosty, wygodny i naprawdę szybki.

konto firmowe na selfie pekao

Konto firmowe na selfie Pekao SA

Konto firmowe na selfie w Pekao SA otworzysz za pomocą przeglądarki lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Opracowanie: Redakcja Konto Na Selfie
Źródło: Pekao SA